Design7

Automotive ConceptThis previous month I used to be lastly able to get a first hand view of a superb trying concept automotive called the Cadillac Sixteen on the North Carolina Worldwide Car Show. The outcomes are quite gorgeous, and complete, partially as a result of the automotive college students worked together with colleagues in different design departments—film, illustration, animation, and structure—to create not simply automobiles, but additionally tales of the worlds during which these vehicles may exist.

Interesującą rzeczą jest fakt, że kult prowadzony przez pedofila Keith Raniera – NXIVM – zbierał informacje na Chucka Schumera i według różnych źródeł Schumer był albo przyjacielem, albo wrogiem kultu w oczach kultu Information podające go jako wroga.

Przeraża mnie to, co przeżyła autorka w dzieciństwie. Przeraża mnie to, co autorka przeżywa od momentu uwolnienia się od oprawcy. Przeraża mnie myśl, że takich ofiar może być znacznie więcej. I na koniec: jestem pod olbrzymim wrażeniem siły i determinacji Kasi w dążeniu do prawdy i sprawiedliwości.

Automotive Ideas accepts bank cards. In addition to saving precious time, mobile automotive software program solutions make sure that VIN letters or numbers won’t be missed or transposed from technicians hurriedly, or sloppily writing out work orders.

Czytałam wpisy na FB. Byłam zszokowana i wściekła na ludzi i instytucje, a zarazem pełna podziwu dla Kasi, że postanowiła podzielić się ze światem swoją historią. Jednak dawka emocji, którą zażyłam w trakcie lektury tego reportażu, jest nie do opisania.